
Suomen Agilityliiton koulutustoiminta vahvistuu entisestään, kun viisi uutta liittokouluttajaa liittyy mukaan kehittämään seuratoiminnan ja valmennusosaamisen laatua eri puolilla Suomea.
Vuonna 2024 järjestetyltä AVA3-kurssilta valmistuneille valmentajille tarjottiin mahdollisuus hakea liittokouluttajaksi, ja täydennyshausta valittiin viisi osaavaa ja motivoitunutta kouluttajaa vuodelle 2025:
Aino McLean, Tampere
Heidi Hirvasoja-Korkee, Joensuu
Inna Kajaste, Oulu
Katja Ojansivu, Seinäjoki
Riikka Kankainen, Jyväskylä
Uudet liittokouluttajat tuovat mukanaan arvokasta osaamista ja uusia näkökulmia. Odotamme innolla yhteistyötä ja toivotamme heidät lämpimästi tervetulleiksi mukaan!
Katso kaikki liittokouluttajat täältä: https://www.agilityliitto.fi/koulutus-ja-valmennus/valmentajan-koulutuspolku/liittokouluttaja/liittokouluttajat-2025/